HZ SLT

Profil z taśmą samoprzylepną do mocowania wykładzin dla rur do 22 mm w dwóch

Art. 2250

Profil SLT jest stosowany wtedy, gdy o wyglądzie listwy przypodłogowej decyduje wykładzina. Profil jest wyposażony w taśmę samoprzylepną do mocowania wykładziny, jest to stabilny profil z tworzywa sztucznego, posiadający przyścienną uszczelkę wargową, której zadaniem jest kompensacja nierówności. Wyjątkowo trwały materiał profili odznacza się wysoką wytrzymałością na uderzenia. Do systemu pasują listwy wykończeniowe BLF.

Taśma samoprzylepna nadaje się tylko do przyklejania wykładzin o spodach z gładkiego tworzywa piankowego. Inne wykładziny wymagają dodatkowo użycia kleju kontaktowego lub dwustronnej taśmy samoprzylepnej.

Mocowanie odbywa się analogicznie do profilu SLF obejmą nr art. 2150 po ułożeniu rury względnie obejmą nr art. 2250 przed ułożeniem rury, przy czym również w tym przypadku obejma nr art. 2250 nadaje się szczególnie dobrze do nierównych ścian.

Zalecamy rozmieszczenie obejm co 50 cm. Na problematycznych ścianach odstępy między obejmami powinny być mniejsze.

Mocowanie obejm dyblem gwoździowym nr art. 208 wzgl. dyblem śrubowym nr art. 209.

Również w narożnikach profilu SLT można wybrać między narożnikami HZ i narożnikami specjalnymi.

Przy stosowaniu narożnika wewnętrznego HZ potrzebna jest obejma do narożników wewnętrznych (nr art. 2151), a przy stosowaniu narożnika zewnętrznego HZ - obejma do narożników zewnętrznych (nr art. 2152). Przy przycinaniu profili tistwy przypodłogowej należy pamiętać, że dla każdej użytej obejmy do mocowania narożników wewnętrznych profil musi zostać skrócony o 45 mm.

Obejmy narożnikowe zapewniają profilowi i kształtkom narożnikowym stabilne zamocowanie. Przy stosowaniu obejm narożnikowych nie jest poza tym konieczne przycinanie na ukos. Oznacza to oszczędność cennego czasu. Specjalne narożniki wewnętrzne i zewnętrzne są stosowane, jeżeli w narożnikach potrzebna jest większa ilość miejsca. Może tak być np. w przypadku systemów prasowanych. Narożniki należy wtedy zakładać z boku na przycięte na ukos listwy przypodłogowe.

Profil należy wcisnąć do obejm od góry, w kierunku do ściany. Narożniki wewnętrzne i zewnętrzne należy wsunąć przez przycięte pod kątem prostym listwy przypodłogowe na obejmy narożnikowe.

W połączeniu z przyłączami grzejnikowymi HZ uzyskasz elegancką optykę. Na ścianach z większymi nierównościami zalecamy stosowanie dodatkowej, naklejanej uszczelki wargowej.

Kolory

Dąb jasny

Nr art. 2260

Biały

Nr art. 2280

Akcesoria

Narożnik wewnętrzny Nr art. 2281

Narożnik zewnętrzny Nr art. 2282

Łącznik stykowy Nr art. 283

Końcówka lewa Nr art. 284

Końcówka prawa Nr art. 285

Obejma HZ Nr art. 2150 (SCH 2150)

Obejma do mocowania nad rurami po ułożeniu rur do 22 mm. Pasuje do wszystkich profili HZ SLF, HZ SLT i HZ SLL. Potrzebna ilość: 2 sztuki na metr. W celu zapewnienia beznaprężeniowego zamocowania zalecamy zachowanie odstępu między obejmą a podłogą wynoszącego 1-3 mm.

Obejma HZ Nr art. 2250 (SCH 2250)

Obejma do mocowania pod rurami przed ułożeniem rur do 22 mm. Pasuje do wszystkich profili HZ SLF, HZ SLT i HZ SLL. Potrzebna ilość: 2 sztuki na metr. W celu zapewnienia beznaprężeniowego zamocowania zalecamy zachowanie odstępu między obejmą a podłogą wynoszącego 1-3 mm.

Obejma do narożników wewnętrznych HZ Nr art. 2151 (IE SCH 2151)

Obejma do mocowania nad rurami po ułożeniu rur do 22 mm, w systemach prasowanych do 18 mm.Tylko w połączeniu z IE, IET i IEL o pasującym wzorze. Obejma dopasowuje się do narożników od 85° do 100°. Potrzebna ilość: 1 sztuka na narożnik wewnętrzny

Obejma do narożników zewnętrznych HZ Nr art. 2152 (AE SCH 2152)

Obejma do mocowania nad rurami po ułożeniu rur do 22 mm, w systemach prasowanych do 18 mm. Tylko w połączeniu z AE, AET i AEL o pasującym wzorze. Obejma dopasowuje się do narożników od 85° do 100°. Potrzebna ilość: 1 sztuka na narożnik zewnętrzny

Dybel gwoździowy Nr art. 208 (ND 80-8)

Dybie gwoździowe z łbem płaskim i gwoździem śrubowym. Potrzebna ilość: 1 sztuka na obejmę, 2 sztuki na obejmę narożną Do dodatkowego zamocowania obejmy 2150 użyj artykułu 204!

Dybel śrubowy Nr art. 209 (DHB 80-8)

Dybel śrubowy do ścian z pustaków i materiałów Rigips. Potrzebna ilość: 1 sztuka na obejmę, 2 sztuki na obejmę narożną Uwaga: kontur typu Torx

Listwy przypodłogowe

Przyłącza grzejnikowe

Profile pionowe