HZ SLL

Profil na kanał kablowy lub trzecią rurę do 22 m, w dwóch wzorach

Art. 2250

Puszka gniazdkowa - wymiary w opisie artykułu

Profil SLL stosuje się przy układaniu dodatkowego kanału kablowego (zalecane wymiary 30 x 30 mm) albo przy układaniu trzeciej rury.Jest to stabilny profil z tworzywa sztucznego, posiadający przyścienną uszczelkę wargową, której zadaniem jest kompensacja nierówności ściany. W połączeniu z puszką gniazdkową daje on idealny profil, zapewniający szybką i niedrogą modernizację mieszkania. Profil należy mocować po ułożeniu rury obejmą nr art. 2150 lub przed ułożeniem rury obejmą nr art. 2250.

Zalecamy rozmieszczenie obejm co 50 cm. Na problematycznych ścianach odstępy między obejmami powinny być mniejsze. Przy przycinaniu profili listwy przypodłogowej należy pamiętać, że dla każdej użytej obejmy do mocowania narożników wewnętrznych profil musi zostać skrócony o 45 mm. Jeżeli układany jest dodatkowy kanał kablowy, obejmę należy zamocować nad tym kanałem, przy czym element przesuwny można przesunąć do samego kanału. Uwaga: W przypadku obejmy nr art. 2150 minimalna odległość od kanału kablowego musi wynosić 6 mm. Przy układaniu trzeciej rury obejmę należy osadzić między obydwoma górnymi rurami. Poza tym między obydwoma dolnymi rurami należy osadzić obejmę nr art. 2150 bez elementu przesuwnego, aby zapewnić trzeciej rurze stabilność.

Profil należy wcisnąć od góry, w kierunku do ściany. Narożniki wewnętrzne i zewnętrzne należy wsunąć przez przycięte pod kątem prostym listwy przypodłogowe na obejmy narożnikowe. W przypadku profilu SLL można wybierać między dwoma wzorami z odpowiednimi kształtkami.

Pasująca do profilu SLL puszka gniazdkowa nadaje się do gniazdek elektrycznych, antenowych i telefonicznych oraz gniazdek przewodów transmisji danych. Puszki gniazdkowe z białego tworzywa sztucznego są dostępne w dwóch różnych wersjach.

1. Nr art. 331 nadaje się do gniazdek z zestykiem ochronnym z serii GIRA S-COLOR, montaż bez ramki, wycięcie 62 x 62 mm.Dalsze pasujące gniazdka to: gniazdka antenowe, przewodów transmisji danych i telefoniczne GIRA S-COLOR

2. Nr art. 332 nadaje się do gniazdek z zestykiem ochronnym z serii GIRA System 55 z płytką ciągłą do montażu pojedynczego, wycięcie 73 x 73 mm. Pasuje on też do gniazdek i wkładów innych producentów (kontrola zgodności należy do obowiązków klienta).

Gniazdka nie należą do zakresu dostawy!

Kolory

Dąb jasny

Nr art. 2360

Biały

Nr art. 2380

Akcesoria

Narożnik wewnętrzny Nr art. 2381

Narożnik zewnętrzny Nr art. 2382

Łącznik stykowy Nr art. 383

Końcówka lewa Nr art. 384

Końcówka prawa Nr art. 385

Obejma HZ Nr art. 2150 (SCH 2150)

Obejma do mocowania nad rurami po ułożeniu rur do 22 mm. Pasuje do wszystkich profili HZ SLF, HZ SLT i HZ SLL. Potrzebna ilość: 2 sztuki na metr. W celu zapewnienia beznaprężeniowego zamocowania zalecamy zachowanie odstępu między obejmą a podłogą wynoszącego 1-3 mm.

Obejma HZ Nr art. 2250 (SCH 2250)

Obejma do mocowania pod rurami przed ułożeniem rur do 22 mm. Pasuje do wszystkich profili HZ SLF, HZ SLT i HZ SLL. Potrzebna ilość: 2 sztuki na metr. W celu zapewnienia beznaprężeniowego zamocowania zalecamy zachowanie odstępu między obejmą a podłogą wynoszącego 1-3 mm.

Obejma do narożników wewnętrznych HZ Nr art. 2151 (IE SCH 2151)

Obejma do mocowania nad rurami po ułożeniu rur do 22 mm, w systemach prasowanych do 18 mm.Tylko w połączeniu z IE, IET i IEL o pasującym wzorze. Obejma dopasowuje się do narożników od 85° do 100°. Potrzebna ilość: 1 sztuka na narożnik wewnętrzny

Obejma do narożników zewnętrznych HZ Nr art. 2152 (AE SCH 2152)

Obejma do mocowania nad rurami po ułożeniu rur do 22 mm, w systemach prasowanych do 18 mm. Tylko w połączeniu z AE, AET i AEL o pasującym wzorze. Obejma dopasowuje się do narożników od 85° do 100°. Potrzebna ilość: 1 sztuka na narożnik zewnętrzny

Dybel gwoździowy Nr art. 208 (ND 80-8)

Dybie gwoździowe z łbem płaskim i gwoździem śrubowym. Potrzebna ilość: 1 sztuka na obejmę, 2 sztuki na obejmę narożną Do dodatkowego zamocowania obejmy 2150 użyj artykułu 204!

Dybel śrubowy Nr art. 209 (DHB 80-8)

Dybel śrubowy do ścian z pustaków i materiałów Rigips. Potrzebna ilość: 1 sztuka na obejmę, 2 sztuki na obejmę narożną Uwaga: kontur typu Torx

Dybel gwoździowy Nr art. 204 (ND 40-6)

Dybele gwoździowy z łbem płaskim i gwoździem śrubowym. Potrzebna ilość: 1 sztuka do dodatkowego zamocowania obejmy 2450

Puszki gniazdkowe HZ Nr art. 331 (SDC 62x62)

Puszka gniazdkowa: tw.sztuczne, białe, wycięcie 62x62mm. Nadaje się do gniazdek z ze stykiem ochronnym serii GIRA S-COLOR (nieobiętych zakresem dostawy), montaż bez ramki. Puszka składa się ze ścianki przedniej i tylniej, zapewnia idealnie prosty montaż. Dalsze pasujące gniazdka to wkłady antenowe, transmisji danych i telefoniczne GIRA S-COLOR.

Puszki gniazdkowe HZ Nr art. 332 (SDC 73x73)

Puszka gniazdkowa: tw.sztuczne, białe, wycięcie 73x73mm. Nadaje się do gniazdek z ze stykiem ochronnym serii GIRA System 55 z płytką do montażu pojedyńczego (nieobiętych zakresem dostawy). Pasuje on też do gniazdek i wkładów innych producentów (kontrola zgodności należy do obowiązków klienta).

Listwy przypodłogowe

Przyłącza grzejnikowe

Profile pionowe